پایگاه اطلاع رسانی رایه العباس
قالب وبلاگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بی کفن و به نقل از  دوستداران حاج منصور ارضی بیانات گرانقدر حاج منصور آقا در بیست و سوم اسفند 1390 در حسینیه صنف به شرح ذیل اعلام گردید:


بسم الله النورالنور

اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا مُمْتَحَنَةُ، امْتَحَنَكِ الَّذى‏ خَلَقَكِ، فَوَجَدَكِ لِمَا امْتَحَنَكِ‏ صابِرَةً، اَنَا لَكِ مُصَدِّقٌ، صابِرٌ عَلى‏ ما اَتى‏ بِهِ اَبُوكِ وَوَصِیُّهُ، صَلَواتُ‏اللَّهِ عَلَیْهِما، وَاَنَا اَسْئَلُكِ اِنْ كُنْتُ صَدَّقْتُكِ اِلاَّ اَلْحَقْتِنى‏ بِتَصْدیقى‏لَهُما لِتُسَرَّ نَفْسى‏فَاشْهَدى‏اَنّى‏ظاهِرٌبِوَِلایَتِكِ،وَوَِلایَةِ آلِ بَیْتِكِ صَلَواتُ للَّهِ‏عَلَیْهِمْ‏اَجْمَعینَ.

 

صلی الله علیک یا مولای یا صاحب الزمان

جز نگاهت چه تواند که دل از ما ببرد *** رنگ از آینه کی جز رخ زیبا ببرد

می شد ای کاش که پیغام بری ساحل را *** خبر از گمشدگان شب دریا ببرد

چشم بیدار تو چون سوی خلایق افتد *** رونق از گرمی بازار مسیحا ببرد

ناله العجل ِ روی لبانم خشکید *** کیست فریاد مرا جانب مولا ببرد

کی شود لطف نگارم سحری یار شود *** تا مرا باز به آن خلوت شبها ببرد

بهتر از عشق تو هرگز نبود سرمایه *** زنده ام تا که هراس غم فردا ببرد

گر نگاه تو به سوی دلم افتد چه شود *** شاه آن نیست که از یاد گدا را ببرد

آرزویم همه این است مرا هم بخرد *** نامی از من به بر حضرت زهرا (س) ببرد

به خدا منتقم خون خدا آمدنی است *** وارث قافله کرب و بلا آمدنی است


بحثمون به اینجا رسید که: وَمَوَدَّتى‏ نوُرَ الْمُوالاةِ لِمُحَمَّدٍ وَآلِهِ عَلَیْهِمُ‏ السَّلامُ، اگر شما در قرآن ببینید "محبت فی القربی" نیاورده بلکه مودت اومده واین شامل عمل کردن و پیروی از اهل بیت میشه. کسی که همه جوره شان شیع رو حفظ می کنه دقت داره و به کلام و زندگی اهل بیت عمل می کنه.

به توجه به این فراز مودتی که قرآن اون رو با اجر رسالت پیامبر مقایسه می کنه چیز کمی نیست و خیلی مهمه. مودت راه روشنی است که در همه حال و حتی این ایام نوروز هم شما باید درنظر داشته باشید و حلال و حرام رو دقت کنید.

بعضی از دوستان رو دیدم که برای کارهایی که کردند و جاهایی که رفتند و چیزهایی که ندونسته خوردند رد مظالم می دهند و این خیلی خوبه.

تا زنده هستی برای مظالم پول بده و مسئله اش رو هم از عالم سوال کن. البته صدا و سیما و مخصوصا شبکه قرآن و معارف باید اثرات این رد مظالم رو برای مردم تفسیر کنند.


مودت برای کسی است که صاحب مقام بندگی شده و نسبت به اهل بیت هم این مودت رو پیدا کنه و نشانه این مودت و واله شدن نسبت به اهل بیت اینه که از خود اهل بیت این مودت رو بگیریم. با غذا دادن و نذری درست کردن نمی تونی مودت خودت رو نشون بدی. پس نحوه زندگیت و کسب روزی و نجات برادر مومنت که گرفتاره چی میشه؟ در جایی خوندم که یکی از راههای توبه کردن گنهکار و قبولی توبه اش اینه که جهت رفع مشکل مردم گرفتاری که میشناسه قدم برداره و گره از کارشون باز کنه در اینصورت خداوند هم گره از کار اون باز می کنه و توبه اش رو قبول میکنه.


در این دعا هم آمده که اگر مودتی باشه از نور موالات این خانواده است. حالا کسانی هم هستند و من دیدم که هشت، نه نفر مرد دنباله رو یک زن شدند که بهشون ذکر بده. بدانید که هیچ ذکری بالاتر از عرض ارادت و صلوات بر محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین نیست. اونها هم که این مسیرها رو می روند فقط میبینی که محاسن و گیسوانشون بلند میشه و خانم هم حجابش برداشته میشه و در آخر هم از جاهایی سر در می آورند که ضربه می خورند و ابراز حق و حقانیت نسبت به امیرالمومنین هم می کنند، مراسم هم برگزار می کنند.

اگر مودت درست باشه سفر زیارتی رفتن درست میشه و وقتی راه میری، راه رفتنت هم نور داره.

در کتابی که از آن مرد بزرگوار مرحوم شوشتری می خوندم که در خود شوشتر هم مدفون هست، آمده بود که روی منبر بودم و دیدم پیرمردی در آخر مجلس نشسته که خیلی نورانیه.ماه مبارک بود و رسم من این بود که قبل از افطار نماز بخونم. بهد از منبر رفتم پیش اون پیرمرد . گفتم نمی خواهی من رو برای افطار به منزلت دعوت کنی. گفت تشریف بیاورید و منزل من خارج از شهره و تا شما بروید و نمازتون رو بخوانید من هم میرسم. وقتی مرحوم شوشتری وارد منزل میشه و نماز می خونه و تمام میشه همسر اون پیرمرد میگه آقا شما چرا اینجوری نماز می خونید؟ جوا ب می دهند چطور؟ میگه وقتی شوهر من نماز می خونه تمام چهارپایان و پرندگان و موجوداتی که هستند سکوت می کنند و نماز شوهر من رو گوش می کنند. بعد از اون میشه که با اون پیرمرد صحبت میکنه و اسراری که جای بحثش اینجا نیست و الانن هم در کنار مرحوم شوشتری دفن است و بی نام هم هست.

حالا واقعا مودت چیه؟ اینه که هیئت بیاییم و پول بدیم و بعد هم 15 روز بریم مرخصی. بدانید مرگ مرخصی نداره. این مودت است که کارساز و یک محکی است برای خودت. مثل طلا فروشها این محک رو به خودت یا افراد دیگر یا یک مسئول بزنیند و می فهمید که دنبال امام زمان هست یا نه دنبال کار خودشه.این فرد دنبال رفتن به مجلس بوده. البته شما به وظیفه اتون عمل کردین و درست هم رای دادین ولی برای این فرد اگر درست عمل نکنه فردای قیامت سخته و آتش بیشتری برای خودش می خره.

مودت آنجاست که پای کار بایستین و پای کار دوستان اهل بیت هم باشید. شب عیدی اگر میبینی مشکلی داره و پول قبول نمی کنه به عنوان عیدی بهش بدی. عیدی رو به فامیل هاتونن و نزدیکانی که مشکل دارند بدهید. چه بسا عده ای به خاطر فقر به گناه می افتند و من و تو هم همسایه و فامیلشون هستیم و بیچاره میشیم. این مودت است که مشخص میکنه چه کسی دشمن زهرا سلام الله علیهاست و چه کسی دوستش است. همین موضوع شد که سه یا چهار نفر بیشتر نموندند و بفیه پاشون لغزید.

خدا رو شکر کنید که زمان امیرالمومنین نبودید، همه پاشون لغزید، همه!! به خاطر همین است که خیلی ها این روایت رو سرّ خودشون میدونند و نمی خوانند که: "ارتد الناس بعد النبی" سه یا چهار نفر بیشتر نموندند و بقیه برگشتند. حالا برو ببین این "ارتدالناس" یعنی چی؟ یعنی مرتد شدند؟ مواظب باشید.

فقط بدانید که این مودت انرژی هسته ای است و کارسازه، ذیگر انرژی ها تموم میشه ولی این انرژی تو رو تا قیامت می رسونه، تا خدا و صراط علی می رسونه.

در زما تحویل سال برای همه دعا کنید و یا مقلب القلوب رو بخوانید.

خدایا به حق حضرت زهرا سلام الله علیها سال خوبی برای شیعیان قرار بده، سال خوبی برای شیعیان یمن و بحرین قرار بده. خدیا به حق حضرت زهرا سلام الله علیها ما رو از حرام دور کن.

 

صلی الله علیک یا فاطمة الزهرا سلام الله علیها

وقتی گرفت شعله ز من پرّ و بال را *** دیدم به صحن خانه خود قیل و قال را

گیرم نبود فاطمه دُردانه رسول *** آتش که می زدند حرم ذوالجلال را

بالم به میخ گوشه در گیر کرده بود *** قدرت نداشتم که بگیرم وبال را

حتی نشد که چادر خود را به سر کِشم *** یعنی به من ندارد عدو این مجال را

ممکن نبود شال علی را رها کنم *** ممکن نبود ضربت قُنفُس محال را

بنت الهدی کجا و چهل مرد نا نجیب *** هرگز کسی جواب نداد این سوال را

از سرنوشت محسنم آگه کسی نشد *** مخفی کنم چو تربتم این شرح حال را

 

یا سیدتی و مولاتی یا فاطمة اغیثینی

بسوزان هر طریقی می پسندی *** که آتش از تو و خاکستر از من


طبقه بندی: حاج منصور ارضی، 
[ شنبه 27 اسفند 1390 ] [ 04:19 ب.ظ ] [ علی اکبر مختاری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به محبان اهل بیت است. من این وبلاگ رو به حمایت از مداح اهل بیت حاج محمود کریمی نوشتم. فقط و فقط به خاطر این که به ایشان علاقه دارم.

این وبلاگ متعلق به تمام محبان اهل بیت - علیهم السلام - می باشد و فقط برای استفاده مردم و بازدیدکنندگان میباشد


حتما از وب سایت فطرس (مرکز دانلود مداحی های حاج محمود کریمی) دیدن فرمایید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

وبلاگ هواداران حاج محمود کریمی
 دلنوشته های منتظران ظهورشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات