تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی رایه العباس

پایگاه اطلاع رسانی رایه العباس
قالب وبلاگ


بسم الله النورالنور

حاج منصور ارضی:

وَبَصَرى‏ نوُرَ الضِّیآءِ، وَسَمْعى‏ نوُرَ الْحِكْمَةِ، اینکه حرف آقا رو گوش کردی و رفتی رای دادی یک موضوعه که تو دهان دنیا زدی و موضوع دوم اینه که نماینده ها باید بفهمند که شاید باز هم نفهمند، مردم به خاطر اعمال و کارهاشون ناراحت هستند و به همین خاطره که در تهران چند میلیون نفر رای دادند ولی پنج نفر انتخاب شدند. متاسفانه چقدر بچه های هیئتی سر رای دادن دچار تردید شدند و جوابشون هم اینه که قیامت سر رای ندادن خدا آدم رو نمی سوزونه، پس مواظب باش اگر اتفاقی برات افتاد پای چیز دیگه ای نگذاری. وظیفه تو رای دادن بوده و اگر ندادی کار شیطانی کردی. دنیا و تمام کَرهای دنیا شنیدند که ملت چکار کرد ولی یک عده در داخل خودمون نفهمیدند. همه اینها حساب کتاب داره.

 


صلی الله علیک یا مولای یا صاحب الزمان

 

 

اگر که چشم تَرَم زائر شما می شد *** تمام حاجت من یکسره روا می شد

چه خوب بود اگر دستهای خالیِ من *** فقط برای کریمیِ تو گدا می شد

اگر برای ظهور تو ندبه می کردم *** خدا گُوا ست گره های بسته وا می شد

گناهکاری نَفسم همیشه دردسر است *** وگرنه زودتر از این سرم فدا می شد

اگر دعای تو پشت سرن نبود آقا *** وگرنه دست من از دامنت جدا می شد

خدا گُوا ست دلم جای دیگری می رفت *** خدا گُوا ست دلم باز بی وفا می شد

حساب کردم و دیدم به تو بدهکارم *** چه خوب می شد اگر حق تو ادا می شد

ز فیض نیمه شب جمعه ها عقب ماندم *** وگرنه قسمت من نیز کربلا می شد


ادامه شرح دعای امام زمان علیه السلام که بعد از زیارت آل یاسین آمده است:

به اینجا رسیدیم که: وَسَمْعى‏ نوُرَ الْحِكْمَةِ، اگر گوش کسی خدایی باشد نورانی می شود و نورانیت آن این است که حکمت رو می فهمه. کسی هم حکمت دارد که مواظب شنیده های خود هست و دقت می کند که هر چیزی رو نشنود. غیر از حرف خدا حرف دیگری رو گوش نمی کند.

ما باید مواظب اطراف خودمون مخصوصا خانه و زندگیمون باشیم، اگر فکر می کنی که یک وسیله گناه در کنارت یا در خانه ات مثل ماهواره داری و قدرت کنترل اون رو هم داری و می تونی مواظبت کنی باید بگم به همین خیال باشید. یا خودتون یا بچه هاتون به درد بی درمان گرفتار می شوند و درمانی هم نداره.

خدا شاهده طرف به خاطر اینکه بچه سینه زنش منحرف شد سرطان گرفت. فکر می کنی می تونی با این وسایل گناه که در اطرافمون هست و به قول امروزی ها با بلوتوث روشن هر عکس و تصویری رو ببینیم و بعد خودمون رو کنترل کنیم. به شما یقین می دهم که همچین چیزی نمی شود.

یک پیامک میدی که بوی خدا میده و یکی بوی شیطان و خودت هم خبر نداری که دلت چجوری شده. از کمیل هم که جا موندی و اگر هم بیایی در وادی دیگری هستی. دنبال نذری خوردن و بازار گردی میشی و پر خوری حلال هم کسالت آوره و روی اعضاء و جوارحت تاثیر می گذاره.

در رساله حقوقی امام چهارم ع


که پنجاه مورد اشاره شده و قبلا خدمت دوستان عرض کردیم، امام علیه السلام می فرمایند گوش و چشم دروازه دل استو این موضوع رو به شکلهای مختلف توضیح دادند.

وَبَصَرى‏ نوُرَ الضِّیآءِ، وَسَمْعى‏ نوُرَ الْحِكْمَةِ، اینکه حرف آقا رو گوش کردی و رفتی رای دادی یک موضوعه که تو دهان دنیا زدی و موضوع دوم اینه که نماینده ها باید بفهمند که شاید باز هم نفهمند، مردم به خاطر اعمال و کارهاشون ناراحت هستند و به همین خاطره که در تهران چند میلیون نفر رای دادند ولی پنج نفر انتخاب شدند. متاسفانه چقدر بچه های هیئتی سر رای دادن دچار تردید شدند و جوابشون هم اینه که قیامت سر رای ندادن خدا آدم رو نمی سوزونه، پس مواظب باش اگر اتفاقی برات افتاد پای چیز دیگه ای نگذاری. وظیفه تو رای دادن بوده و اگر ندادی کار شیطانی کردی. دنیا و تمام کَرهای دنیا شنیدند که ملت چکار کرد ولی یک عده در داخل خودمون نفهمیدند. همه اینها حساب کتاب داره. در همین هیئت وقتی میایی حرفی میزنی یا کاری می کنی که تا آخر هیئت یک قطره اشک هم نمی ریزی. این حرفها رو نداریم، همه اینها تنظیم شده است و سلسله مراتب داره.

آخر ساله و بازاریها حساب و کتاب می کنند، لااقل این شب جمعه بیا و با خدای خودت حساب و کتاب کن. بگذارید وسط هر چی دارید ببینید سود کردید یا ضرر. چند تا عاشورا اومدی و چند تا مجلس لهو و لعب رفتید.

حالا دوستی رو ببین، وَمَوَدَّتى‏ نوُرَ الْمُوالاةِ لِمُحَمَّدٍ وَآلِهِ عَلَیْهِمُ‏ السَّلامُ، سوال می کنم تا هفته آینده خودت به خودت جواب بده. آیا محبت ابی عبدالله جزء کار و کاسبی ما شده یا نه؟ نذری دادنت بابت آبروی خودت شده یا نه؟ توسط هیئتی بودنت بازارت گرفته یا نه؟ دوستی تو برای اهل بیت چه منفعتی داشته و چه ضرری داشته؟ برای خودت بگو. در اینجا نوری می خواهی که تو رو به موالات اینن خانواده برسونه، آیا رسونده یا نه؟ خیلی مشکل داریم بچه ها، بشینید یک مقدار فکر کنید. مخصوصا جوونها، خیلی فکر کنید. یک بار برو قبرستان و از پشت شیشه فکر کن خودت رو غسل می دهند و یا سر گودال قبر خودت رو ببین. خلاصه یک مقدار حواستون رو جمع کنید، همیشه در روی یک پاشنه نیست.

هفته آینده هم انشاءالله عاشورا داریم. من از حاج قاسم آقا خواستم که به خاطر فاطمیه مراسم ما از 9 فروردین شروع بشه و ایشان هم حرفی نداشتند منتها چون خادمین هم باید بیان تا هفته دیگه مشخص میشه. بدانید بچه ها هیئت لباس فروش ها 78 ساله که فاطمیه گرفته. یعنی محرم ها به غیر از جند روز عاشورا و تاسوعا برنامه ای نداشته ولی فاطمیه اول و دوم و سوم داشته، یعنی اصل هیئتهای قدیمی ریشه اش فاطمی بود.

خدایا ایام فاطمیه است. زمان قدیم این روزها رو فاطمیه اول می گرفتند که طبق یک روایت بعد از وفات پیامبر صلی الله و علیه و آله 45 روز بیشتر مادر ما زنده نبود، نه 75 یا 95 روز، 45 روز . . .

 

السلام علیک یا فاطمه معصومه سلام الله علیها

 

جود و کرامت از کَرَمش جاودان شده *** هر چه دخیل هست به سویش روان شده

جبریل هم اگر برسد در حریم او *** حس می کند که وارد صحن جنان شده

اون ظاهرش بتول ولی باطنش علی است *** در پشت آن جمال، جلالی نهان شده

از چه تمام فاطمه ها عمرشان کم است *** دنیا چرا به فاطمه نا مهربان شده

خواهر حریف حجر برادر نمی شود *** بیهوده نیست این همه قدش کمان شده

با احترام آمد و با احترام رفت *** هر آنچه شان اوست در اینجا همان شده

دور و برش فرشته نگهبان معجرش *** پس ما فدای زینب بی پاسبان شده

گاهی میان محمل نا محرمان شهر *** گاهی میان محمل بی سایبان شده

شکر خدا مقام تو زخم زبان نخورد *** شکر خدا برادر تو خیزران نخورد

 

بعد از این اشعار حاج آقا روضه مجلس یزید را به همراه این دو بیت شعر خواندند که جای همه خوانندگان و دوستداران اهل بیت علیهم السلام خالی که محرم دیگری امروز به پا شد:

 

می زنی چوب بزن ای پسر هر جایی *** به خدا از پس امروز بُود فردایی

پای تخت تو پریشان همه طفلان من است *** مو پریشان به خدا خواهر گریان من است

 

ضمنا حاج آقا در پایان صحبتهای خودشان که پایان مجلس نیز بود با توجه به ایام فاطمیه اول (45 روز) روضه حضرت زهرا سلام الله علیها را خواندند که می در می مخلوط شد و عاشورائیان را مست محبت اهل بیت نمود.

دوستان شرط مرافقت را به جا آورده و اگر مجلس امروز به اندازه ذره ای در وجودتان تاثیر کرد بعد از دعا جهت ظهور حضرت حجت، برای سلامتی همه مریضها و رفع گرفتاری مسلمین و سلامتی مقام معظم رهبری 3 صلوات هدیه فرمایید.
طبقه بندی: حاج منصور ارضی، 
[ پنجشنبه 18 اسفند 1390 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ علی اکبر مختاری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


این وبلاگ متعلق به محبان اهل بیت است. من این وبلاگ رو به حمایت از مداح اهل بیت حاج محمود کریمی نوشتم. فقط و فقط به خاطر این که به ایشان علاقه دارم.

این وبلاگ متعلق به تمام محبان اهل بیت - علیهم السلام - می باشد و فقط برای استفاده مردم و بازدیدکنندگان میباشد


حتما از وب سایت فطرس (مرکز دانلود مداحی های حاج محمود کریمی) دیدن فرمایید

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

وبلاگ هواداران حاج محمود کریمی
 دلنوشته های منتظران ظهور